PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709515}
7,0 1 392
oceny
7,0 10 1 1392
My Little Pony: Equestria Girls Rainbow Rocks
powrót do forum filmu My Little Pony: Equestria Girls - Rainbow Rocks

Film o wiele lepszy od pierwszej części. Podobało mi się, że film skupiony był na Sunset Shimmer i jej rozwoju
emocjonalnym. Dużo śmiesznych sytuacji i gagi z postaciami drugo- i trzecioplanowymi - jak Derpy czy Mad Pie. Piosenki
całkiem fajne chociaż nie wszystkie przypadły mi do gustu. Jestem za to niezadowolona, że twórcy w ogóle nie rozwinęli
postaci Flasha. Jest tu tylko do wpadania na Twilight i robienia nieręcznych sytuacji. Myślałam że ich relacja będzie miała
jakiś potencjał, ale się pomyliłam. Syreny mają ciekawą historię i spodobało mi się to ale w filmie były moim zdaniem
trochę nudnawe. Ogólnie film uważam za przyjemny i z pewnością obejrzę go jeszcze raz.

ocenił(a) film na 10
blackcat69

Film super tylko ten Flash mnie wnerwia mam na niego uczulenie i czemu jemu podoba się twilight jak ona jest kucykiem....
zastanawia mnie też gdzie podziała się prawdziwa Sunset shimer z ludzkiego świata jeśli Twilight ma swój odpowiednik w ludzkim świecie to i sunset musi mieć.

ocenił(a) film na 9
kapronit

Ja mam takie przypuszczenia, że jak Sunset była zła to wyeliminowywała swój odpowiednik :P No fakt, że Flash jest irytujący. Kiepsko go przedstawili. Poza tym on zna tylko Twilight jako czlowieka - nie widział jej w jej prawdziwej postaci. Bardziej dziwi mnie właśnie na odwrót. Jak kucyk może zakochać się w człowieku. To dziwne...

ocenił(a) film na 10
blackcat69

Dobrze,że to spin-off Equestria Girls została zrobiona tylko w jednym celu sprzedaż laleczek i na 100% hasbro zazdrości firmie mattel tych całych monster hajów.

ocenił(a) film na 9
blackcat69

W końcu dali to w HD więc obejrzałem i stwierdzam że było świetnie, ale mogło być lepiej. Piosenki były dobre, najbardziej podobał mi się te śpiewane przez antagonistki, natomiast te śpiewane przez bohaterki były takie sobie. Chciałbym usłyszeć pełne wersje piosenek śpiewanych przez Trixie. Mam nadzieję że będzie wydana jakaś płyta z piosenkami. Fabularnie spoko, nie oczekiwałem cudów. Tak więc daję 9 bo za mało było Rocka w Rainbow Rocks.

ocenił(a) film na 9
kruk6666

Ależ pełne wersje piosenek już od dawna są do przesłuchania :)

https://www.youtube.com/playlist?list=PLI6cZnifom4mCKdcLUHVXMw0AmGOmW5Yv

I stoją na naprawdę wysokim poziomie!

ocenił(a) film na 9
Piciambeer

Tak wiem . Napisałem tego posta zanim zdążyłem ich poszukać :)
I masz rację. Stoją na wysokim poziomie. Od czasu obejrzenia filmu nie było dnia żebym ich nie słuchał.

blackcat69

Podzielam twojego zdania, że Flash to rzeczywiście niezbyt pasująca postać w tym uniwersum. Chociaż mógłbym wyobrazić sobie, gdyby Twilight Sparkle i jej przyjaciółki znalazły jakiegoś idealnego chłopaka, ale wy oczywiście tego nie akceptujecie, bo nie wyobrażacie sobie jakiś wątków romantycznych! Ale pragnę ci dodać, że w niektórych serialach też mają swoich chłopaków! Np. w "Klubie Winx" (niezłego włoskiego serialu) Bloom ma Sky'a, Stella Brandon'a, Flora Helię, Musa Riven'a, Tecna Timmy'ego, a Layla Ophir'a! A w "Trollz" (kretyńskim i ch****ym serialu) Ametysta ma Karbona, który jest niezdarą, Rubina ma Skałę, który jest ciamajdowaty, Topaza maJasper'a, który jest łysy i do tego debilem, Onyxa ma Krzemienia, który jest muzykiem i poetą, a do tego zamyślony oraz Szafira ma Alabastera, który (tak jak ona) też jest kujonem! Powinno cię ten opis zaskoczyć! ;)

davis3

Skąd ta Twoja nienawiść do tego całego Trollz?

Blaxi

Ja oglądałem to pierwszy raz na Zig Zapie mając 13 lat! Była fajna, ale już później zmieniłem zdanie! To okropna, kiczowata i bezsensu ta kreskówka! Dlaczego? Bo fabuła jest głupia, postacie są upierdliwe i obrażają widzów, główny antagonista (czyli Szymon, który jest jedyny w tym g*wnie) jest przewkurzający, animacja jest brzydka (tak samo jak te trolle), muzyka fatalna i okropny polski dubbing (angielski również też)! I wiesz on nie może równać się z MLP: PTM! Tam w serialu ma ciekawą fabułę, świetne, charakterystyczne postacie, która można ich lubić (albo ich nie lubić), kilka rewelacyjnych antagonistów (najlepszy wg mnie to Lord Tirek), przepiękną animację, cudowną muzykę i świetny polski dubbing! Jest też również edukacyjny, bo uczy nas, czym jest przyjaźń i dzięki temu sprawia, że życie zaczyna nabierać sensu i stali się lepszym człowiekiem! A tu w Trollz nie ma! Żaden z bohaterek niczego się nauczył na temat przyjaźni, tylko istny kretynizm, bezsensowną walkę z głównym czarnym charakterem oraz rozwiązanie swoich problemów! W ogóle nigdy się nie uczą! Są głupie i ch****e! My Little Pony: Przyjaźń To Magia jest od niego dużo lepszy! Niech te g*wniane dz**ki trolle zdechną i smażą się w piekle! To moje osobiste zdanie! ;)

davis3

Nie uwierzę, że masz więcej niż 14 lat. :<

Blaxi

Ja mam już 21 lat i staram się tego potworka więcej nie oglądać, bo to doprowadza mnie do szału! Ale dzięki MLP: PTM pozwala mi o tym zapomnieć, gdy ja to oglądam! ;)

davis3

Tylko się pogrążasz.

http://zapodaj.net/2f09f99ab8d07.jpg.html

Żaden szanujący się dorosły nie zrobiłby takiego czegoś.

davis3

A przepiękną animację to ma Avatar, a nie MLP.

Blaxi

Chyba widzę, że ty nie lubisz MLP, bo ty oceniłeś je na 4! No cóż to twoje zdanie! Ja nie muszę się ciebie zaczepiać!

davis3

Skąd wiesz, że nie lubię? W końcu MLP i EQ to coś innego. I nie da się zaprzeczyć, że EQ nie zasługuje na wysoką ocenę, bo jest po prostu słabe.
Oprócz piosenek oczywiście. Piosenki są tak dobre jak te z serialu.

Chcesz o tym podyskutować?

Blaxi

Nie!

davis3

Dlaczego? Uciekanie od dyskusji jest dziecinne. :<

Blaxi

Bo mi się nie chcę z tobą gadać! ;)

davis3

No, ale na pewno?

Nie wypowiesz się na temat przeciętnej animacji w EQ?
Nie wypowiesz się na temat całkowicie przewidywalnego scenariusza w EQ?
Nie wypowiesz się na temat pozbawionej charakteru Sunset Shimmer w EQ?
Nie wypowiesz się na temat masy absurdów w EQ?


Proszę Cię, dawno z nikim nie dyskutowałam, a temat kucyków bardzo lubię.

I nie musisz po każdym zdaniu dawać wykrzyknika. Naprawdę.

Blaxi

Ja właśnie zauważyłem, że ty przejrzałeś mój profil i to wszystko skomentowałeś. I ja też przejrzałem twoje konto i zauważyłem, że oceniłeś tą kreskówkę na 1 (głównie o Przyjaźń To Magia)! Sorry, ale nie mam ochoty z tobą dyskutować. Ignoruje cię.

davis3

Nie mam pojęcia co skomentowałam.

ocenił(a) film na 9
Blaxi

Animacja Korry [zwłaszcza scen walki] to absolutny majstersztyk, zgodzę się.

W MLP nie sposób zrobić tak samo realistycznych i zapierających dech w piersiach animacji, bo to po prostu inne klimaty i inne gatunki. Ogólny poziom szczegółowości animacji jest dużo mniejszy, bo to właśnie cukierkowatość, prostota i lekkość między innymi przyczyniła się do sukcesu serii. No i mam nadzieję, ze przestaną w jednym i w drugim show tak wciskać animacje 3D. bo kurde, jak to wygląda... ;)

A co do animacji EG - sprawa ma się podobnie, ale warto zauważyć progres studia DHX, jaki zrobili pomiędzy EG a EG:RR. Animacje w nowym filmie są bardzo płynne, ale najbardziej [subiektywnie, kolega się na przykład tym nie zainteresował] podobała mi się gra cieni. Te wszystkie dymy i światła, normalnie miodzio. Widać, że film był robiony równo z czwartym sezonem, bo to wtedy właśnie wprowadzili ten element do show.

Co do muzyki - słuchałeś już polskich wersji? Ja się cały czas próbuję za to zabrać. Z tego co na szybko słyszałem, TheDazzlings nawet nam nieźle wyszły [ich piosenki - bo cały dubbing w filmie (bo najprawdopodobniej jest ten sam co w serialu) to niestety porażka].

Piciambeer

Ja tam lubię animacje 3D :>

Tak właściwie to ja nie mam nic do animacji MLP. Zdaje sobie sprawę, że animacja z Avatara średnio by pasowała do kreskówki o kucykach, tylko że już dużo razy spotkałam się z opiniami, że grafika w MLP jest piękna, a wcale tak nie jest. Właściwie 1 sezon mocno kulał pod tym względem, jednak z serii na serię poprawiają to i owo(i uwielbiam grę cieni w MLP. Animatorom to się naprawdę udało)
Szczerze powiedziawszy, lubię tę animację i bardzo dobrze mi się oglądało finałową walkę Twilight z Tirekiem, lub nowe EG, tylko nie można przesadzać z jej "genialnością"


Słuchałam tylko piosenek w polskiej wersji, całego filmu nie widziałam.
Według mnie "Rainbow Rocks", "Shake your tail" i "Better than ever" wyszły przeciętnie, przy czym w tym ostatnim tłumaczenie mocno kuleje. Głosy The Dazzlings są niesamowite i pasują do postaci.
"Under Our Spell", "Awesome as I want to be" i "Battle of the bands" mają świetne wokale i słowa(serio, uważam, że nasz tekst do piosenki ze stołówki bije na głowę oryginalną wersję)
"Welcome to the show" wyszło też nie najgorzej, ale zmieniłabym to i owo w tłumaczeniu(szczególnie momenty, gdy śpiewają Rainbooms)
"Shine Like Rainbow" jest bardzo dobra w polskiej wersji, szkoda tylko, że połowa zostaje zagłuszona przez lektora. No naprawdę, zamiast czytać wszystkich po kolei mogliby dać na końcu jakąś tabliczkę z rozpisanymi aktorami i reżyserami, bo ta piosenka naprawdę im się udała. :<

A dubbing w serialu wcale nie jest taki tragiczny. Obok czasami fałszującej Applejack i sztucznej Rarity mamy dobre tłumaczenia(przeważnie) i wspaniałą Joannę Pach jako Fluttershy.

Blaxi

To nie ona zdubbingowała Fluttershy, tylko Małgorzata Szymańska!! Nie zaglądałeś czasem na Dubbingpedia.pl?!! :/

davis3

Przepraszam jeśli się pomyliłam. Kiedyś ktoś mi tak powiedział, a jak nie sprawdzałam. :&lt;

A przed chwilą sprawdziłam i na Wikipedii jest tak napisane. ;___;

blackcat69

mam pytanie.....JAK SIE OGLĄDA!!!!?????? bo ja umre jak nie zobacze xDDD

blackcat69

No właśnie w końcu o Sunset Shimmer :D
To mój ulubiony kucyk wraz z Raimbow Dash :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones